Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.01.2019, 15:20

Danko mal kauzu práce vyriešiť už na začiatku. Mohol sa k nej postaviť inak, myslí si Beňová

Europoslankyňa za Smer nerozumie tomu, ako šéf parlamentu celú kauzu riešil.

Danko mal kauzu práce vyriešiť už na začiatku. Mohol sa k nej postaviť inak, myslí si Beňová
Zdroj: Pavol Funtál

Záležitosť ohľadom svojej rigoróznej práce mohol predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) ukončiť už dávno. Zhodli sa na tom poslankyne Európskeho parlamentu Monika Beňová (Smer-SD) a Anna Záborská (KDH) v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Takto obhajoval rozhodnutie komisie Danko:

"Mohol túto záležitosť ukončiť už vtedy, keď sa táto téma objavila prvýkrát. Mohol sa k nej postaviť iným spôsobom. Nie je pre mňa celkom pochopiteľné, akým spôsobom to riešil, že sa to prenieslo do nového roka. On povedal, že bude čakať na vyjadrenie komisie a je na ňom, aby sa rozhodol," vyhlásila Beňová.

Podobný názor má aj Záborská. "Táto kauza mala byť už dávno skončená. Pri prvých pochybnostiach mal predseda NRSR vyvodiť dôsledky," myslí si. Danko podľa nej mohol napríklad čiastočne pozastaviť svoju funkciu, kým by sa situácia nevysvetlila. "Je neskoro, chytil sa do vlastnej pasce," dodala europoslankyňa.

Ani jedna z poslankýň však nepovedala, aké dôsledky by mal podľa nich predseda parlamentu vyvodiť. "Budem veľmi úprimná. SNS je našim koaličným partnerom, pán Danko je ich predseda, nebudem mu posielať odkazy cez Slovenský rozhlas," povedala Beňová.

Záborská zopakovala, že dôsledky musí vyvodiť sám Danko. "Akýkoľvek dôsledok vyvodí, bude tieňom nad jeho politickou kariérou," poznamenala.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.