Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2019, 11:34 Aktualizované dňa 11.01.2019 o 13:08

Reakcie na Danka. Netradične sa ho zastanem. On prácu nesfalšoval, tvrdí Matovič

  • Opozičná strana Sloboda a Solidarita zváži ďalšie Dankovo odvolávanie v parlamente.
  • Koaličný partner Most-Híd tvrdí, že je na osobnom rozhodnutí Danka, ako so závermi komisie naloží.

Politici reagujú na zistenie Účelovej komisie Akademického senátu Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktorá zistila, že 63 zo všetkých 72 strán práce Andreja Danka je problematických.    

Stanovisko strany Most-Híd: "Je na osobnom rozhodnutí pána Danka, ako so závermi komisie naloží."  

Richard Sulík, predseda SaS, Lucia Nicholsonová, podpredsedníčka SaS: "Chýba už len to, aby tento klamár a podvodník kandidoval za prezidenta. Takých prezidentov „potrebujeme“. Andrejovi Dankovi dávame čas, aby pozbieral zvyšky slušnosti a sám z funkcie predsedu NR SR odišiel. V opačnom prípade zvážime jeho ďalšie odvolávanie v parlamente." 

"Zároveň sa pýtame koaličných partnerov zo strán Smer-SD a najmä Most-Híd, či sú skutočne ochotní akceptovať ako predsedu parlamentu a druhého najvyššieho ústavného činiteľa človeka dokázateľne usvedčeného z plagiátorstva."

Igor Matovič, predseda OĽaNO: "Ja by som sa ho netradične chcel zastať, lebo Andrej Danko nesfalšoval túto prácu. On ukradol túto sfalšovanú prácu."

Miroslav Beblavý, predseda Spolu: "V mene strany Spolu chcem oceniť občiansku statočnosť členov komisie, na ktorých bol určite vyvíjaný nátlak, aby sa skutok nestal. Andrej Danko chce z našej krajiny urobiť najzápadnejšiu časť Eurázijskej únie, kde pravidlá pre papalášov neplatia. Nedovoľme mu to a trvajme na tom, aby svoju funkciu predsedu parlamentu opustil." 

Veronika Remišová, OĽaNO: "Už je to úradne potvrdené aj s pečiatkou. Danko prácu ukradol. Na čo ešte tento "chlap" čaká? Kopírovať a v takom rozsahu ako to urobil doktor Danko je mimoriadne demoralizujúci príklad pre našich žiakov a študentov."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.