Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2019, 08:42

Intenzívne sneženie skomplikovalo život. Na severe vyhlásili mimoriadnu situáciu

Územie Žilinského kraja zasiahlo minulý týždeň intenzívne sneženie.

Intenzívne sneženie skomplikovalo život. Na severe vyhlásili mimoriadnu situáciu
Zdroj: Reuters

V Žilinskom kraji je mimoriadna situácia v súvislosti so snehovou kalamitou v dvoch mestách a šiestich obciach v okresoch Žilina a Čadca.

Vo štvrtok vyhlásila mimoriadnu situáciu obec Olešná v okrese Čadca a v obciach Skalité v okrese Čadca a Štiavnik v okrese Bytča ju odvolali. TASR o tom informoval vedúci odboru krízového riadenia Okresného úradu v Žiline Ľubomír Hollý.

Mimoriadna situácia je v okrese Čadca v mestách Čadca, Turzovka a v obciach Klokočov a Olešná. V okrese Žilina je v obciach Dolná Tižina, Terchová, Belá a Lutiše.

Územie Žilinského kraja zasiahlo minulý týždeň intenzívne sneženie. Následkom zlých poveternostných podmienok a hustého sneženia kolabovala doprava, na cestách dochádzalo k nehodovým udalostiam, tvorili sa kolóny a viaceré samosprávy mali problémy s odpratávaním snehu či sprejazdnením ciest.

Počet samospráv v kraji, ktoré v dôsledku snehovej kalamity vyhlásili počas minulého týždňa mimoriadnu situáciu, sa vyšplhal na 17.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata