Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.01.2019, 16:20

Od pondelka hrozí na Mlynských Nivách dopravný kolaps. Pripravte sa na obmedzenia

Dôvodom obmedzenia je vznik prvej podzemnej kruhovej križovatky na Slovensku.

Od pondelka hrozí na Mlynských Nivách dopravný kolaps. Pripravte sa na obmedzenia
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Od pondelka budú obmedzenia v doprave na Mlynských Nivách. Dôjde k zníženiu počtu jazdných pruhov na časti ulice Mlynské nivy. V strede ulice tak zostane prejazdný jeden pruh v každom smere. Informuje o tom portál novenivy.sk.

Táto zmena nebude mať vplyv na chodcov. Dôvodom obmedzenia je vznik prvej podzemnej kruhovej križovatky na Slovensku.

V hre je aj úplné uzavretie

​Kruhový objazd po svojom dokončení výrazne zjednoduší dopravu v oblasti. Hovorilo sa aj o kompletnom uzavretí ulice, ktoré by urýchlilo rekonštrukčné práce.

Od pondelka sa začína aj rekonštrukcia chodníka na Svätoplukovej ulici popri stavenisku Stanice Nivy.

Na Mlynských nivách začala v máji spoločnosť HB Reavis s celkovou rekonštrukciou ulice v blízkosti novej autobusovej stanice, ktorú taktiež stavia.

Mapa
Zdroj: HB Reavis

Obnova časti ulice je rozdelená na viacero fáz a HB Reavis ju realizuje na vlastné náklady. Nový bulvár má byť k dispozícii pre obyvateľov i návštevníkov Bratislavy na jeseň 2019. Hoci pri spustení prác investor deklaroval, že k celkovej uzávere ulice nedôjde, po pár mesiacoch to už vidí inak.

"Ulica Mlynské nivy bola takmer štyri desiatky rokov nepovšimnutá a dnes je v takmer havarijnom stave. Na ulici robíme už vyše sedem mesiacov, pod cestou sú mnohé prekvapenia. Tie vyplývajú z technických plánov infraštruktúry, ktoré, ako sme zistili, nezodpovedajú realite. Aj tieto veci môžu spôsobiť potenciálne predĺženie prác o niekoľko mesiacov," vysvetlil Jakub Gossányi z HB Reavis.

Veľké dopravné obmedzenia

Developer oceňuje konštruktívny prístup nového vedenia mesta a otvorenie diskusie na túto tému. "Aby sme mohli splniť záväzok mestu doručiť plne zrekonštruovanú ulicu, celková uzávera v danom úseku sa javí ako najlepšie možné riešenie aj podľa odborníkov. Máme pripravené obchádzkové trasy a značenia, ako pre peších, tak aj pre automobilovú dopravu a MHD," deklaruje Gossányi.

Nový primátor Bratislavy Matúš Vallo upozornil, že hlavné mesto čakajú v novom roku veľké dopravné obmedzenia. Problémom pre dopravu má byť spustenie prvej etapy prestavby mimoúrovňovej križovatky Prievoz pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.