Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.01.2019, 16:30

Starostka Fekišoviec pre HN: Bol to extrém a tlak na psychiku. Väčšina obce je na nohách

  • Obec Fekišovce sa preslávila na celom Slovensku nahrávkou z ustanovujúceho zastupiteľstva.
  • Hlavnú úlohu zohrala starostka Miloslava Fedorová, ktorá sa arogantne správa k obecným poslancom.
  • Fedorová celú situáciu vysvetľuje v rozhovore pre HNonline.sk tým, že bola v strese a výsledok ju mrzí.
  • Tvrdí, že arogantná v skutočnosti nie je a popisuje situáciu, ktorá vypätému rokovaniu predchádzala.

Aký je váš pohľad na situáciu, ktorá vznikla po zverejnení videa z ustanovujúceho zastupiteľstva vo Fekišovciach? Určite ste to zachytili, aj spôsob, akým sa to prezentuje.

Prvé, čo vám poviem je, že mám podporu všetkých voličov, ktorí ma volili a ktorí ma veľmi dobre poznajú. Po ďalšie vám poviem to, že išlo o diskreditáciu mojej osoby, o ktorú sa pokúšali ešte pred voľbami. A ďalej nemám k tomu čo povedať.

Bola tu Markíza, bola tu Jojka, Denník N a ešte Korzár a neviem ešte akí. V našej obci toľko médií ako dnes nebolo ani keď jednu tu zabili pani pred rokmi. Sa to tu hemžilo novinármi a kameramanmi.

​Je mi ľúto, že to tak vyznelo ako to vyznelo, pretože skutočne nepatrím medzi ľudí, ktorí by niekoho atakovali a už vôbec nie som arogantná.

Škoda, že ste neprišli osobne. Kľudne, urobím vám kávičku, lebo tu nie je sekretárka, takže by sme sa porozprávali a nemám problém.

Takže vám to video príde účelovo nahraté a zostrihané?

Áno, aj je zostrihané. Mohla by som vám presne povedať, v ktorých pasážach je vystrihnuté a čo je vystrihnuté.

Napriek tomu, že som bola v takom rozpoložení v akom som bola, v totálnom strese, aj napriek tomu všetkému som si presne pamätala, čo som povedala.

Takže vám vaše správanie a prístup príde v poriadku?

Nie, ja nehovorím, že to je v poriadku. Je mi to ľúto, že to tak vyznelo. Nemám také jednanie, lenže bol to taký extrém, tlak na psychiku a všetky tie kortešačky okolo volieb aj po voľbách, tie útoky, ataky a invektívy a na moju osobu. Ako prišiel ten neohlásený, nepozvaný, neobjednaný kameraman, ktorý sa tváril ako súkromná osoba, sa z neho vykľul profesionálny kameraman. Ten to postúpil ďalšej osobe a tá ďalšia osoba to dala zverejniť. Urobte si z toho vlastný názor.

Keď si chcem natočiť nejaké zastupiteľstvo a som z obce alebo z blízkeho okolia, tak prídem a natočím si to a nebudem posielať kameramana.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.