Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.01.2019, 15:21

Po Érsekových vyhrážkach sťahujú robotníkov z Višňového. Diaľničiari posielajú staviteľom výzvu

Voči zhotoviteľovi úseku diaľnice D1 s tunelom Višňové si NDS uplatnila už 6-miliónové pokuty. Samotné konzorcium sa o situácii na stavbe pre médiá vyjadrovať nesmie, zakazuje mu to zmluva.

Po Érsekových vyhrážkach sťahujú robotníkov z Višňového. Diaľničiari posielajú staviteľom výzvu
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Na kontroverznej stavbe tunela Višňové sa po Novom roku takmer vôbec nepracuje. Podľa diaľničiarov má konzorcium firiem Dúha a Salini Impregilo na stavbe okolo 50 pracovníkov, malo by ich tam byť aspoň desaťkrát toľko. Dôvodom sú stále peniaze.

NDS už viac ako rok dostáva od jednotlivých subdodávateľov zhotoviteľa opakované upozornenia, že im zhotoviteľ neuhrádza platby za nimi vykonané práce na projekte a z toho dôvodu existuje riziko zastavenia prác z ich strany,“ tvrdia diaľničiari. O tom, že konzorcium nemá na stavbu peniaze, hovoril v nedávnom rozhovore pre HN aj minister dopravy Árpád Érsek.

„Keď tu sedeli Taliani, tak mi hovorili: 'Dajte zálohu 50 miliónov, a potom to vyúčtujeme.' Ale takto to nefunguje. Ja zastupujem štát, nemôžem tu niečo vykešovať, že potom sa vyrovnáme a mňa zavrú,“ povedal minister s tým, že zhotovitelia buď žiadali preplatiť nedokončené časti diaľnice, alebo ich nedokázali dostatočne vyfakturovať.

Námatková kontro

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.