Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.01.2019, 00:00

Ivan Mikloš o vzťahu Danka k Rusku: Jeho konanie je nebezpečné. Doslova vlastizradné

Pozrite si rozhovor s exministrom financií Ivanom Miklošom v HNtelevízii.

Bývalý minister financií a súčasný poradca na Ukrajine Ivan Mikloš v rozhovore v HNtelevízii tvrdí, že inklinácia šéfa parlamentu a SNS Andreja Danka k Rusku je nebezpečná pre Slovensko.

"Rusko je pre nás hrozbou. Teda nie Rusko ako také, ale Putinov režim je hrozbou pre nás, oslabuje stabilitu a hodnoty, na ktorých je založená naša spoločnosť," tvrdí Mikloš.

​Dodáva, že nevie či Andrej Danko je presvedčený putinofil alebo to robí len, preto že vidí prieskumy verejnej mienky, ktoré ukazujú, že značná časť populácie zdieľa proruský názor.

"Je to určite predvolebný krok. Len neviem, do akej miery je s tým stotožnený, alebo to len cynicky používa, keďže vidí, aké sú prieskumy verejnej mienky," hovorí Mikloš.

Podľa neho nie je v poriadku Dankova prezentácia k Rusku, lebo podľa neho je to nebezpečné.

"Ohrozuje to, na čom je postavená naša stabilita, prosperita , územná celistvosť a nezávislosť. V tomto zmysle treba povedať, že je to doslova vlastizradné, že takéto ohrozovanie nášho členstva a pozicií v rámci euroatlantického partnerstva je veľmi nebezpečné a môže to viesť k ohrozeniu toho podstatného, čiže stability a prosperity."

Celý rozhovor si pozrite vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.