Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.01.2019, 00:00

Záchranári museli ošetriť desiatky úrazov

Záchranári museli ošetriť desiatky úrazov
Zdroj: TASR

Kalamita naďalej sužuje najmä obyvateľov severozápadného a severného Slovenska, sneženie sa už vyskytlo aj na juhovýchode. Premávka na cestách je prevažne spomalená, cez niektoré horské sedlá však kamióny neprešli. Problémy majú aj chodci, záchranári ošetrili v posledných dňoch stovky úrazov. V nasledujúcich dňoch sa má situácia zmierniť, ale na väčšine územia sa naďalej budú tvoriť snehové jazyky a záveje.

Zamestnaní záchranári
Túto zimnú sezónu sa prvýkrát presunula povinnosť odpratávať sneh a ľad z chodníkov zo správcov budov na majiteľov chodníkov, najčastejšie teda na mestá a obce. Tie však zápasia nielen s nízkym rozpočtom, ale aj s nedostatkom pracovných síl. Napríklad Banská Bystrica sa musí oproti vlaňajšej zime postarať o trojnásobnú plochu chodníkov, Košice zame

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.