Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.01.2019, 00:00

Táto zima bude stáť Bratislavu päť miliónov

Výdatné sneženie paralyzovalo hlavné mesto. Primátor Matúš Vallo tvrdí, že viac už urobiť nemohol.

Táto zima bude stáť Bratislavu päť miliónov
Zdroj: TASR

Nehody na hlavných ťahoch, odstavené letisko aj trolejbusy. Výdatné sneženie spôsobilo včera v hlavnom meste dopravný kolaps. Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu mohlo napadnúť 15 až 18 centimetrov čerstvého snehu. Magistrát tvrdí, že o výdatnom snežení vedel vopred a zareagoval už v pondelok. „Vzhľadom na predpovede a vývoj počasia bol 7. 1. dispečingom hlavného mesta vydaný pokyn na rozmiestnenie vozidiel zimnej techniky na stanovištia a o 18.00 hod. bol vykonaný celomestský posyp komunikácií,“ potvrdila pre HN spoločnosť FCC Slovensko, ktorá zabezpečuje zimnú údržbu. V utorok sa cesty sypali už od štvrtej rána. Ani to však nestačilo.

Chcú spoločný podnik
Ako riešenie do budúcnosti navrhuje primátor Matúš Vallo zriadiť celomestský akciový podnik, ktorý zimnú údržbu v celom meste prevezme pod seba. Chce doň prizvať aj mestské časti. Viaceré z nich nápad vítajú a po centralizovanej údržbe volajú dlhodobo. „Magistrát udržiava cesty prvej a druhej triedy, my si zabezpečujeme údržbu ciest tretej a štvrtej triedy prostredníctvom Ekopodniku. Myslím si, že by to mala spravovať jedna firma. My sme ako mestská časť výrazne limitovaní finančnými a predovšetkým personálnymi možnosťami,“ povedal pre HN zástupca starostu Nového Mesta Stanislav

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.