Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2019, 14:25 Aktualizované dňa 07.01.2019 o 16:10

Danko podrobne vysvetlil, ako by mali vyzerať športové poukazy

Rodičia by za poukazy zaplatili 225 eur, zamestnávateľ by mal dobrovoľnú možnosť pridať 275 eur.

Danko podrobne vysvetlil, ako by mali vyzerať športové poukazy
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Jozef Gönci, oficiálne prvý štátny tajomník pre šport na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu predstavil v pondelok vízie na skvalitnenie tohto odvetvia.

Osobitnou ambíciou, ktorú inicioval aj predseda NR SR Andrej Danko, je zriadenie osobitného ministerstva športu a cestovného ruchu, ktoré by malo efektívnejšie riešiť problémy, zabezpečovať adekvátne podmienky pre špičkových reprezentantov a priblížiť šport deťom.

Zvýšiť záujem a dostupnosť športových aktivít pre detí má zavedenie finančných poukazov. Tie by mali fungovať na podobnom princípe ako rekreačné poukazy. Rodičia by zaplatili 225 eur, zamestnávateľ by mal dobrovoľnú možnosť pridať 275 eur.

Táto čiastka by bola oslobodená od daní a odvodov. „Počas prvého polroka vo funkcii chcem vypracovať návrh, aby ho každý dostal na posúdenie," zdôraznil Gönci na pondelkovej tlačovej konferencii.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.