Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2019, 00:00

Štátne zdravotníctvo zažíva nákupnú horúčku

Štátne zdravotníctvo zažíva nákupnú horúčku
Zdroj: TASR

Obnova technického vybavenia slovenských nemocníc má byť v tomto roku ešte intenzívnejšia. Balík peňazí vyčlenený na nákupy je o približne tridsať miliónov eur väčší ako vlani, vďaka čomu by mala pribudnúť najmä nová zobrazovacia technika. Rezort zdravotníctva plánuje pri obstarávaní pokračovať v úspešných aukciách, vďaka ktorým sa mu vlani podarilo oproti plánovaným výdavkom ušetriť desiatky miliónov eur. Minuloročné investície pritom badať nielen v ambulanciách lekárov špecialistov, viaceré z noviniek si pacienti všimnú aj priamo na oddeleniach.

Hygiena pol života
V niektorých slovenských nemocniciach sú ešte aj dnes realitou toalety bez základného vybavenia. V tých fakultných a univerzitných sa vlani tento stav postupne darilo odstrániť. Štát začal v trinástich nemocniciach spadajúcich do jeho pôsobnosti pacientom rozdávať hygienické balíčky, obsahujúce zubnú pastu, kefku, mydlo, šamp

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.