Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.01.2019, 00:00

Na povrch sa dostane to, čo bolo roky skrývané, hovorí o konfliktoch v koalícii politológ

  • O tom, čo nás čaká na slovenskej politickej scéne v roku 2019, sme sa v HNtelevízii rozprávali s politológom Jozefom Lenčom.
  • Budú sa voliť noví ústavní sudcovia.
  • Prezident.
  • Europoslanci.
  • A rozbehne sa kampaň pred parlamentnými voľbami v roku 2020.

Na jeseň 2019 by sa už mohla začať kampaň pred parlamentnými voľbami v roku 2020, ktorá vyostrí konflikty aj vo vnútri koalície.

"Na povrch sa dostane to, čo bolo za tie štyri roky skrývané," vyhlásil v HNtelevízii politológ Jozef Lenč, s ktorým sme sa rozprávali o tom, čo čaká slovenskú politickú scénu v roku 2019.

Okrem toho by podľa neho mohlo dôjsť aj k vnútorným bojom v rámci jednotlivých strán. "Zatiaľ sa spomína iba strana Smer-SD, a teda ten potenciálny konflikt medzi predsedom strany a predsedom vlády," doplnil.

Pre Smer by podľa Lenča v súvislosti s nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami mohlo byť výhodné, keby Andrej Danko kandidoval na prezidenta - voľby sa budú konať na jar 2019 - a strana Roberta Fica by mu vyjadrila podporu.

"A či už by neuspel, čím by sa možno v očiach voličov znemožnil a pred parlamentnými voľbami utrpieť porážku a hneď predseda strany, by pre tú politickú stranu nemuselo byť výhodné, prípadne ak by bol zvolený za prezidenta, tak v SNS nie je človek, ktorý by bol podľa môjho názoru schopný riadiť politickú stranu," vyhlásil politológ.

V konečnom dôsledku, upozorňuje Lenč, by tak Smer mohol získať voličov, ktorí opustia národniarov.

Viac sa dozviete vo videu vyššie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.