Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.01.2019, 00:00

Na povrch sa dostane to, čo bolo roky skrývané, hovorí o konfliktoch v koalícii politológ

  • O tom, čo nás čaká na slovenskej politickej scéne v roku 2019, sme sa v HNtelevízii rozprávali s politológom Jozefom Lenčom.
  • Budú sa voliť noví ústavní sudcovia.
  • Prezident.
  • Europoslanci.
  • A rozbehne sa kampaň pred parlamentnými voľbami v roku 2020.

Na jeseň 2019 by sa už mohla začať kampaň pred parlamentnými voľbami v roku 2020, ktorá vyostrí konflikty aj vo vnútri koalície.

"Na povrch sa dostane to, čo bolo za tie štyri roky skrývané," vyhlásil v HNtelevízii politológ Jozef Lenč, s ktorým sme sa rozprávali o tom, čo čaká slovenskú politickú scénu v roku 2019.

Okrem toho by podľa neho mohlo dôjsť aj k vnútorným bojom v rámci jednotlivých strán. "Zatiaľ sa spomína iba strana Smer-SD, a teda ten potenciálny konflikt medzi predsedom strany a predsedom vlády," doplnil.

Pre Smer by podľa Lenča v súvislosti s nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami mohlo byť výhodné, keby Andrej Danko kandidoval na prezidenta - voľby sa budú konať na jar 2019 - a strana Roberta Fica by mu vyjadrila podporu.

"A či už by neuspel, čím by sa možno v očiach voličov znemožnil a pred parlamentnými voľbami utrpieť porážku a hneď predseda strany, by pre tú politickú stranu nemuselo byť výhodné, prípadne ak by bol zvolený za prezidenta, tak v SNS nie je človek, ktorý by bol podľa môjho názoru schopný riadiť politickú stranu," vyhlásil politológ.

V konečnom dôsledku, upozorňuje Lenč, by tak Smer mohol získať voličov, ktorí opustia národniarov.

Viac sa dozviete vo videu vyššie.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.