Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2019, 15:19 Aktualizované dňa 04.01.2019 o 15:34

Pavla Ruska obžalovali z objednania vraždy Silvie Volzovej

Bývalý minister hospodárstva čelí obžalobe za to, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky.

Prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Michal Šúrek podal začiatkom roka 2019 obžalobu na Pavla Ruska za to, že si podľa vyšetrovateľov pred dvadsiatimi rokmi objednal vraždu Silvie Volzovej. Na svojom webe o tom informuje Denník N, ktorému to potvrdil hovorca Okresného súdu Bratislava II Pavol Adamčiak.

"Obžaloba bola doručená na Okresný súd 2. januára. Súd v predmetnej trestnej veci vykoná prvotné úkony v zmysle trestného poriadku," povedal Adamčiak.

Obžalovať Ruska navrhol vyšetrovateľ začiatkom decembra.

Vypovedal Černák

Bývalý minister hospodárstva Rusko čelí obžalobe za to, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Volzovej. Okrem iných mal proti nemu vypovedať aj za viacero vrážd právoplatné odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Černák.

Voči Ruskovi polícia na jeseň 2017 vzniesla obvinenie z trestného činu prípravy vraždy, na ktorej sa mali podieľať aj známi členovia slovenského podsvetia - okrem už spomínaného Černáka aj bos sýkorovcov Róbert Lališ či Černákov komplic Miloš Kaštan.

Rusko si po ukončení vyšetrovania, na 17. decembra 2017, zvolal tlačovú konferenciu. Na tej vyhlásil, že celá kauza a vyšetrovanie bolo vymyslené. "55 svedkov proti jednému. Napriek tomu, že sa chodilo proti tomu, že niečo povedz, znížime ti trest. Nikto do toho nešiel, ani jeden."

Zmenky a Kočner

V súčasnosti s ním prebieha na bratislavskom súde hlavné pojednávanie v prípade zmeniek televízie Markíza, ktoré mal údajne podpísať.

Podnikateľ a spoluobvinený v kauze zmeniek Marian Kočner je naďalej vo väzbe, napriek opakovaným snahám dostať sa z nej.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.