Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.01.2019, 19:00

George Trabelssie. Slotov blízky človek, ktorý ho žiadal o mestský byt

Známy podnikateľ kupuje obchodný dom Tesco na Kamennom námesti.

George Trabelssie. Slotov blízky človek, ktorý ho žiadal o mestský byt
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Všetko sa začalo v 90. rokoch. Ambiciózny podnikateľ George Trabelssie išiel požiadať vtedajšieho primátora mesta a šéfa SNS Jána Slotu o mestský byt.

Podľa vlastných slov sa okamžite stali priatelia. Hneď sa stal aj verným voličom SNS, dlhé roky však odmieta špekulácie, že by sa staral o Slotov majetok. 

Slotov človek

Trabelssie sa postupne vypracoval na úspešného podnikateľa. Začínal predajom topánok, neskôr zamestnával tisícky ľudí v desiatkách svojich firiem.

Najnovšie sa toto meno skloňuje po tom, ako podľa informácií HN podnikateľ kupuje obchodný dom Tesco na Kamennom námestí v Bratislave. „Áno, je to pravda. Prebehol už aj zápis cez kataster,“ povedala hovorkyňa Slovenskej investičnej a realitnej spoločnosti patriacej Trabelssiemu Ivana Strelcová.

Trabelssie je človek blízky bývalému žilinskému primátorovi Jánovi Slotovi. V roku 2008 otvoril obchodný dom Mirage v Žiline. O osem rokov neskôr ho rozšíril o budovu žilinského Tesca. Práve jeho Slovenská investičná a realitná spoločnosť aktuálne prepája  žilinský Mirage a odkúpený obchodný dom Tesco.

Kúpil Tesco v Nitre, sprivatizoval SAD v Trenčíne

V roku 2017 sa zase Trabelssie rozhodol vstúpiť do centra Nitry, kde oproti Mlynom od Tesca odkúpil ďalšiu prevádzku. Okrem Žiliny je podnikateľ aktívny aj v Trenčíne, kde sprivatizoval autobusového prepravcu SAD. Je predsedom dozornej rady SAD Žilina.

Pred necelými piatimi rokmi sa Trabelssie dostal do konfliktu s mestom Žilina. Vtedajší primátor Igor Choma povedal, že spoločnosti okolo Trabelssieho majú podlžnosti voči mestu 50 223 eur na daniach z nehnuteľnosti, na ktoré boli uvalené exekúcie.

„Moje spoločnosti dávajú len v Žiline prácu viac ako 1500 ľuďom, mzdy platíme načas, kúpili sme viac ako 250 nových autobusov. Sme významným zamestnávateľom. My nie sme podnikateľská skupina, ktorá neuhrádza dane mestu Žilina," reagoval vtedy pre portál webnoviny.sk Trabelssie. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.