Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2019, 16:37

Zmluvy s VšZP podpísali ďalšie ambulancie, poisťovňa zmenu postoja privítala

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská sa poďakovala lekárom, že do komunikácie s poisťovňou nevťahujú od nového roka pacienta.

Zmluvy s VšZP podpísali ďalšie ambulancie, poisťovňa zmenu postoja privítala
Zdroj: TASR

Či všetky ambulancie, ktoré vypovedali zmluvu Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP), podpíšu nové na tento rok, by malo byť jasné na budúci týždeň. Vyplýva to zo stanoviska VšZP. 

"ZAP deklaroval, že za všetkých lekárov podpíše zmluvy centrálne v Bratislave na Generálnom riaditeľstve VšZP. Medzičasom ďalšie desiatky ambulancií zmluvy individuálne podpísali. Definitívny počet budeme poznať 7. januára," uviedla pre TASR v stanovisku štátna poisťovňa.

Zväz ambulantných poskytovateľov v pondelok (31.12.) oznámil, že je ochotný podpísať zmluvy na tento rok za svojich členov, ktorí zmluvy vypovedali.

Pre štátnu poisťovňu mal však tri nové podmienky. "ZAP je pripravený za všetkých svojich členov, s výnimkou tých, ktorí s podpisom zmluvy nesúhlasia, zmluvy od 1.1.2019 do 31.12.2019 podpísať," napísal zväz v stanovisku.

VšZP zmenu postoja vedenia ZAP privítala. "Môžem opätovne garantovať, že som pripravená v najbližších šiestich mesiacoch intenzívne a korektne rokovať o nových cenových podmienkach platných od 1.7.2019 so zástupcami jednotlivých odborností," vyhlásila šéfka VšZP Ľubica Hlinková s tým, že spoľahlivé zabezpečenie fungovania ambulantného sektora vníma ako svoju prioritu.

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) sa poďakovala lekárom, že do komunikácie s poisťovňou nevťahujú od nového roka pacienta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.