Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2019, 00:00

Slováci patria k špičke, majú euro radšej, ako je priemer v celej Únii

Slováci patria k špičke, majú euro radšej, ako je priemer v celej Únii
Zdroj: Reuters

Slovensko patrí v Európe ku krajinám, ktoré najviac drukujú spoločnej mene. V poslednom Eurobarometri, ktorý sa každoročne pýta Európanov na ich názor na spoločnú menovú úniu, sa 77 percent opýtaných Slovákov vyjadrilo, že projekt podporujú. Vysoko tak prevyšujeme celkový priemer, ktorý dosahuje 64 percent. Prieskum ukazuje však aj to, že zvyšok Vyšehradskej štvorky tak skoro k prijatiu eura zrejme nepristúpi. Maďarsko, ako aj Poľsko sa totiž umiestnili v dolnej polovici rebríčka a v Česku má euro dokonca najnižšiu podporu z celej Európskej únie.


Malé mince sa nám nepáčia
Ani na Slovensku podpora jednotného platidla nebola stále rovnaká. V rokoch pred prechodom na novú menu jeho obľuba výrazne klesla a na pôvodné čísla sa vyšplhala až tesne pred jeho prijatím, na jeseň v roku 2008. Slováci na eure prirodzene najviac oceňujú zjednodušenie plate

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.