Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.01.2019, 10:08

Vallo poďakoval Bratislavčanom za šancu. Prezradil najväčšie priority

​Nastávajúci rok bude podľa vlastných slov pre primátora Bratislavy obrovskou výzvou.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo
Zdroj: TASR/M. Baumann

Tento rok bol ťažký, smutný, ale bol to aj rok, kde sme uvideli nové výzvy a nádeje. Uviedol to primátor Bratislavy Matúš Vallo počas príhovoru na silvestrovských oslavách v hlavnom meste.

"Bratislavčankám a Bratislavčanom želám srdečne do nového roka veľa trpezlivosti, budeme ju potrebovať, ale aj nádeje a veľa bezpečnosti, to bude pre mňa veľká téma. Čaká nás skvelý rok, som o tom presvedčený," uviedol primátor tesne po polnoci.

​Nastávajúci rok bude podľa vlastných slov pre Valla obrovskou výzvou.

"Aby som naozaj splnil všetky sľuby, na ktoré sa teším, že budem plniť. Som vďačný všetkým Bratislavčanom, ktorí mi dali šancu, aby som zrealizoval to, čo si myslím, že je pre naše mesto dobré," dodal.

V novom roku chce Vallo riešiť napríklad dopravnú situáciu, považuje to za základ. "Budeme riešiť situácie, keď sa na niekoľko mesiacov zavrú Mlynské nivy, keď sa začne budovať ďalšia etapa D4 R7.

Ale budeme riešiť aj výzvy. Teším sa na rekonštrukciu Námestia SNP, na projekt Živé námestie, je toho veľmi veľa," uviedol.

"Veľká úloha bude zvládnuť tento rok zimnú údržbu. Musím povedať, že pozerám každé ráno počasie. A som rád, keď nesneží," uzavrel Vallo.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.