Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.12.2018, 23:48

Po vražde Kuciaka nastalo zemetrasenie

Obdobie po vražde Jána Kuciaka ukázalo, ako sa chybí v politickej taktike. Ale aj to, ako masy ľudí vedia potiahnuť za jeden povraz.

Po vražde Kuciaka nastalo zemetrasenie
Zdroj: Reuters

21. februára 2019 to bude presne rok, čo sa do rodinného domu vo Veľkej Mači vkradol vrah a na objednávku popravil novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Tento brutálny čin neotriasol len mienkou slovenskej spoločnosti, ale zároveň aj výrazne ovplyvnil smerovanie domácej politiky.

Politické pohyby
V dôsledku dvojnásobnej vraždy sa začala postupne, no radikálne prepisovať domáca politická mapa. Prvé vysoké vládne kruhy museli opustiť Ficova asistentka a hlavná štátna radkyňa Mária Trošková a tajomník Bezpečnostnej rady Úradu vlády a bývalý poslanec Smeru Viliam Jasaň. Stalo sa tak po podozreniach, že mali väzby na kontroverzného talianskeho podnikateľa Antonina Vadalu, o ktorom písal aj Kuciak a spájal ho s kalábrijskou mafiou. Ako prvý dobrovoľne politickú zodpovednosť vyvodil Marek Maďarič a abdikoval z postu ministra kultúry.

Následne

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.