Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.12.2018, 00:00

Saková dokončuje zákon, ktorý dopravcom vráti mladých šoférov

Po viacnásobných odkladoch dopravcom na budúci rok dokončia žiadanú novelu zákona. Dopravcovia by tak už nemuseli byť odkázaní na zamestnávanie Ukrajincov.

Ministerka vnútra Denisa Saková
Zdroj: TASR/J. Kotian

Osemnásťroční kamionisti a o tri roky starší autobusári. Na ministerstve vnútra v nasledujúcich týždňoch dokončia novelu zákona o cestnej premávke, po ktorej dopravcovia dlhodobo volali.

Zmeny v zákone majú priniesť nižší minimálny vek pre profesionálnych vodičov a tým zlepšiť zamestnanosť v doprave. Ministerstvo tak z legislatívy vyhodí niečo, čo do nej len pred piatimi rokmi implementovalo.

Roky odkladov
Novelu zákona rezort vnútra sľuboval dopravcom už dva roky, zo sľubov však viackrát zdanlivo vzišlo. Keď sa HN v auguste informovali o stave novely, odkázali nám, že zákon dokončujú a v blízkom čase ho dajú pripomienkovať ostatným rezortom a dotknutým organizáciám. O štyri mesiace neskôr ministerstvo tvrdí to isté.

„Materiál novely zákona je v konečnom štádiu prípravy pred predložením do medzirezortného pripomienkového konania. S jeho predložením rátame začiatkom budúceho roka,“ povedala Petra Friese z tlačového oddelenia rezortu vnútra.

S tým, že zákon sa podarí dokončiť začiatkom budúceho roka, však ráta už aj Združenie cestných dopravcov Slovenskej republiky ČESMAD.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.