Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.12.2018, 00:00

Len málo bežných škôl začleňuje deti so zdravotným znevýhodnením

Vzdelávanie takýchto detí je pre štát drahšie, deti sú vyčlenené od rovesníkov aj spoločnosti. Navyše so vzdelaním zo špeciálnej školy sú ťažko zamestnateľné.

Škola
Zdroj: Evita magazín

Bežná sídlisková spádová škola. Vyzerá rovnako ako „základka“ kdekoľvek na Slovensku. Dlhé chodby sú ozdobené nástenkami s detskými výtvormi na výkresoch, počuť krik žiakov a napomínanie učiteľov. Keď však zazvoní zvonec štvrtej hodiny, môžeme sa pozrieť na inklúziu v praxi.

Deti integrujú už roky
Na hodine sedí v laviciach 22 štvrtákov. Vyučovanie na základnej škole na Karloveskej ulici začína učiteľka, no v triede je aj asistent, medzi deťmi sú totiž štyria integrovaní žiaci. Pozeráme sa na výučbu o

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.