Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.12.2018, 00:00

Dankov nápad s národnými aerolinkami narazil. Najnovšia štúdia to neodporúča

Štúdiu, ktorú má redakcia HN k dispozícii, dokončila tento mesiac Ekonomická univerzita v Bratislave a ministerstvu odporučila, aby sa do zriaďovania štátneho leteckého dopravcu nepúšťalo.

Dankov nápad s národnými aerolinkami narazil. Najnovšia štúdia to neodporúča
Zdroj: HN/Peter Mayer

Viackrát skrachovali a znova sa dostali do programu vlády. Slovenské aerolinky sú projektom ministerstva dopravy, na ich zriadenie však tlačí najmä predseda SNS Andrej Danko.

Do programového vyhlásenia vlády sa národný letecký dopravca dostal po tom, čo vlani šéf národniarov vypovedal koaličnú zmluvu. Aj napriek tomu zatiaľ rezort dopravy na vznik národných aeroliniek netlačil a nechal si vypracovať štúdiu, ktorá by zhodnotila možnosti realizácie projektu.

Štúdiu, ktorú má redakcia HN k dispozícii, dokončila tento mesiac Ekonomická univerzita v Bratislave a ministerstvu odporučila, aby sa do zriaďovania štátneho leteckého dopravcu nepúšťalo. Ako dôvod analytici uviedli, že projekt by zhltol desiatky miliónov

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.