Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.12.2018, 15:10

Pacienti sa stali živými štítmi. Spôsoby niektorých ľudí pôsobia ako výpalníctvo, tvrdí Zajac o spore v zdravotníctve

Pozrite si rozhovor s bývalým ministrom zdravotníctva Rudolfom Zajacom v HNtelevízii.

Pacienti sa stali rukojemníkmi niečoho, za čo vôbec nemôžu. Tvrdí o spore medzi ambulantnými lekármi a Všeobecnou zdravotnou poisťovňou bývalý minister zdravotníctva Rudolf Zajac v rozhovore v HNtelevízii.

"Celá slávna komora a tí ostatní sa môžu spolu medzi sebou naťahovať, ale jediný, kto na to doplatí, je pacient," tvrdí Zajac.

Dodal, že pacienti sa stali živými štítmi a doplácajú na spôsoby niektorých ľudí. "Mám problém voči spôsobom, ktorý jeden alebo dvaja ľudia používajú a to je výpalníctvo."

​Tento spor nazval nepriamo za vymyslený. "Neodkladnú zdravotnú starostlivosť musí poskytnúť každý lekár, ak nie, tak môže prísť o licenciu alebo skončiť vo väzení."

Zajac tvrdí, že lekár aj tak dostane od VšZP peniaze za pacienta aj bez zmluvy, pokiaľ dá na to predtým súhlas. "A to Všeobecná zdravotná poisťovňa spravila," pokračuje Zajac.

Upozorňuje, že najväčšie problém robí ambulantný zväz lekárov, ktorí zriadila lekárska komora. Odporúča poisťovni, aby sa obrátila na súd.

Viac sa dozviete vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.