Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.12.2018, 13:37 Aktualizované dňa 18.12.2018 o 18:13

Ministerka zdravotníctva si zavolala vedenie štátnej poisťovne na koberček

Ministerku Andreu Kalavskú zaujíma aktuálny stav v ambulantnom sektore. Viac ako tisíc lekárov s poisťovňou naďalej nemá podpísané zmluvy.

Ministerka zdravotníctva si zavolala vedenie štátnej poisťovne na koberček
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská sa popoludní stretne s vedením Všeobecnej zdravotnej poisťovne aby sa oboznámila s vyvojom jej sporu so Zväzom ambulantných poskytovateľov. Viac než tisíc ambulantných lekárov od decembra nemá s najväčšou poisťovňou zmluvu. Poisťovňa začiatkom týždňa lekárom zaslala list, v ktorom tvrdí, že za nepodpísanie novej zmluvy môžu čeliť negatívnym právnym a sankčným konzekvenciám. „Pani ministerka zavolala vedenie poisťovne na stretnutie, aby situáciu vysvetlilo“ povedala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová pre Hospodárske noviny. Ministerka by sa s vedením poisťovne mala stretnúť o 15-tej.
Zväz považuje komunikáciu poisťovňe za nátlak. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou pre ZAP skonštatoval, že zákon nepozná situáciu, v ktorej by sa všeobecný lekár s poisťovňou nedohodol a teda nestanovuje ani sankcie, ktorým by lekár bez zmluvy čelil. 

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou pre ZAP skonštatoval, že zákon nepozná situáciu, v ktorej by sa všeobecný lekár s poisťovňou nedohodol a teda nestanovuje ani sankcie, ktorým by lekár bez zmluvy čelil.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.