Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.12.2018, 14:50

Ako sa dostať z Bratislavy pred sviatkami? Veľa spojov má obsadenosť vyše 95 percent (prehľad)

Miesta vo vlakoch v týchto dňoch sa rýchlo míňajú.

Ako sa dostať z Bratislavy pred sviatkami? Veľa spojov má obsadenosť vyše 95 percent (prehľad)
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) očakáva vo vianočnom a novoročnom období zvýšený záujem cestujúcich o vlaky, a preto posilňuje dopravu. Vypravené budú 4 mimoriadne rýchliky a 29 posilových vlakov.

Ako spoločnosť informovala, celkom 18 vybraných vlakov, z toho 16 vlakov InterCity a dva rýchliky, bude posilnených o 26 vozňov 2. triedy. S ohľadom na technické možnosti budú posilnené aj niektoré pravidelné vlaky kategórie IC, Ex, R, RR a Os.

Mimoriadny rýchlik R 11609 (Bratislava hlavná stanica 13.49 – Košice 19.46 h) pôjde zo západu smerom na východ v piatok (21.12.) a v piatok 4. januára. V smere z východu na západ bude mimoriadny vlak R 11610 (Košice 14.14 – Bratislava 20.16 h) vypravený 1. januára a 7. januára.

Rýchliky budú radené z desiatich vozňov 2. triedy. Viac informácií o mimoriadnych rýchlikoch a posilových vlakoch je na stránke slovakrail.sk. ZSSK navyše posilní o vozne 2. triedy aj 16 vlakov InterCity (23 vozňov) a 2 rýchliky (3 vozne).

ZSSK však upozorňuje, aby si záujemcovia čo najskôr zaobstarali cestovné lístky, keďže voľné miesta sa rýchlo míňajú.

Zdroj: ZSSK

Zdroj: ZSSK

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.