Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.12.2018, 09:55 Aktualizované dňa 17.12.2018 o 11:12

Rusko: Celá kauza objednania vraždy Volzovej je vymyslená. Obrátim sa na generálnu prokuratúru

Podľa Ruska bolo cieľom celej kauzy odsúdiť vopred vybraného vinníka.

Vyšetrovanie údajnej objednávky vraždy Silvie Volzovej sa skončilo. Pri tejto príležitosti sa rozhodol prehovoriť Pavol Rusko, ktorý si mal vraždu objednať. "Dostali sme náhubok," komentoval Rusko doterajšiu situáciu. Ako uviedol, každé jeho vyjadrenie počas vyšetrovania bolo istým spôsobom použité proti nemu. 

"Aj za to, čo sme povedali na schodoch, bol vydaný návrh na vzatie do väzby," povedal s tým, že konečne môže vyvrátiť všetky klamstvá. 

"Spracovali sme desať kľúčových momentov celého prípadu, je to desať bodov, ktoré sú vybraté z výpovedí Černáka, Kaštana a vyšetrovateľa a týchto desať bodov je postavených do konfrontácie s tým, čo sa udialo, neudialo, alebo s legislatívou, ktorá vtedy platila," popísal Rusko. Podľa neho sa tieto body nezakladajú na pravde.

"Ak vás obvinia z toho, že ste vykradli banku a povedia, ty si stál pred tou bankou, rozložil si sa na atómy, prešiel cez stenu, zobral peniaze a išiel domov. Veď toto je sprostosť nie? A vám povedia, že veď ja mám voľné hodnotenie dôkazov a ty si asi zlodej. Ja sa chcem brániť voči tomu, že existuje voľné hodnotenie dôkazov," popisoval Rusko, ako malo byť celá obžaloba vykonštruovaná. 

Vymyslená kauza

Rusko povedal, že celá kauza a vyšetrovanie bolo vymyslené. "55 svedkov proti jednému. Napriek tomu, že sa chodilo proti tomu, že niečo povedz, znížime ti trest. Nikto do toho nešiel, ani jeden."

"Mám pocit a nadobudol som presvedčenie, že celá táto kauza bola vymyslená, účelová. Pri jej vyšetrovaní nikto nehľadal pravdu, ale hľadal dôvody a spôsoby, aby usvedčili vopred vydaného vinníka," povedal Rusko o vyšetrovaní. 

Bývalý šéf Markízy sa v tejto súvislosti rozhodol podniknúť ďalšie kroky. "Podám na generálnu prokuratúru trestné oznámenie na skupinu neznámych páchateľov, ktorí zosnovali, zorganizovali a koordinovali zámernú diskreditáciu mojej osoby s využitím krivých výpovední odsúdeného niekoľkonásobného vraha a člena mafiánskej skupiny."

"Zároveň požiadam generálnu prokuratúru, aby sa venovala tomu trestnému oznámeniu a aby si pozorne preštudovala spis, ktorý je festivalom klamstva, svojvôle a bezprecedentných záverov," povedal Rusko. Rusko povedal, že má informácie, podľa ktorých v prípade, že by nebol v kauze odsúdený Rusko, boli by odsúdení Černák a Kaštan za krivú výpoveď. 

Členovia slovenského podsvetia

Ruska polícia v minulosti obvinila z trestného činu prípravy vraždy jeho bývalej obchodnej spoločníčky Volzovej.

Na príprave sa mali podieľať aj známi členovia slovenského podsvetia, ako napríklad bos sýkorovcov Róbert Lališ, alias Kýbel, či za viacero vrážd právoplatné odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Černák a napokon komplic posledne menovaného Miloš Kaštan.

Vypovedať mal Černák

Bývalý minister hospodárstva Rusko je obvinený z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Volzovej. Okrem iných mal proti nemu vypovedať aj Černák.

Krajský súd v Bratislave mu na začiatku mája uložil aj povinnosť podrobiť sa dohľadu probačného a mediačného úradníka, nosiť elektronický náramok či zákaz vycestovať do zahraničia. K probačnému úradníkovi sa na KS v Bratislave podľa informácií TASR pravidelne dostavuje.

Zmenky a Kočner

V súčasnosti s ním prebieha na bratislavskom súde hlavné pojednávanie v prípade zmeniek televízie Markíza, ktoré mal údajne podpísať.

Podnikateľ a spoluobvinený v kauze zmeniek Marian Kočner je naďalej vo väzbe, napriek opakovaným snahám dostať sa z nej. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.