Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.12.2018, 22:59

Kiska: Nerozumiem, prečo Lajčáka parlament tak ponížil

Kiska: Nerozumiem, prečo Lajčáka parlament tak ponížil
Zdroj: Reuters

Rok 2018 mal byť podľa prezidenta rokom osláv, no poznačila ho vražda, čo atmosféru v mnohom priblížilo tej spred 20 rokov. Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák bol v súvislosti s paktom OSN o migrácii nepríjemne ponížený, povedal v diskusnej relácii televízie TA3 prezident Andrej Kiska. Reagoval tak na nedávne udalosti na Slovensku, súvisiace s migračným paktom. „Nerozumiem, prečo parlament a vláda tak ponížili ministra zahraničných vecí. Minister nechcel veľa. Chcel, aby niekto zastupoval Slovensko na samite OSN, aby predniesol všetky naše pripomienky, ktoré parlament ústavnou väčšinou schválil. To bola jeho jediná požiadavka,“ poznamenal. Ministrov názor, že ak chce Slovensko v čomkoľvek rozhodovať a chce byť modernou krajinou v centre Európy, je povinnosťou krajiny sa na rokovaniach zúčastňovať, označil prezident za oprávnený. „Ak sa o niečom rokuje a my s tým nesúhlasíme, máme prísť a povedať, nesúhlasíme, máme na to takýto názor. Ale nie niekde spoza plota alebo spoza pece pokrikovať a posielať listy, že toto je tak alebo onak,“ skonštatoval Kiska.

Uzavretá téma Lajčákovej demisie
Prezident vylúčil, že by účasť Slovenska na konferencii v Marrákeši automaticky znamenala podporu migračného dokumentu. Na margo pôvo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.