Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.12.2018, 21:20

Známy bloger Radovan Bránik čelí obvineniu, že obral mimovládky o peniaze

Radovan Bránik pochybenia pri danom projekte priznal, tvrdí však, že urobil všetko, čo mohol.

Známy bloger Radovan Bránik čelí obvineniu, že obral mimovládky o peniaze
Zdroj: Peter Mayer

Známy bloger a analytik Radovan Bránik čelí podozreniam, že obral o peniaze viaceré mimovládne organizácie a občianske združenia.

Informáciu priniesol Denník SME. Niektorí už na Bránika podali trestné oznámenia.

Nepredložil správu o projekte

Bránik je známy bojovník proti extrémizmu, upozorňuje na rôzne kauzy spojené s mafiánskymi praktikami.

Bránik v septembri v rozhovore pre HNtelevíziu uviedol, že bude uverejňovať blogy o trestnej činnosti, ktorá siaha až do najvyššej politiky.

Denník SME poukazuje na spor, ktorý sa týka grantu 30-tisíc eur pre Bránikovu mimovládku Risc pred dvoma rokmi od Nadácie pre deti Slovenska.

Cieľom bolo vyškoliť skupinu profesionálov, ktorí by šli priamo do utečeneckých táborov v Maďarsku a poskytovali tam psychologickú a sociálnu pomoc deťom,“ povedal pre denník riaditeľ Nadácie Ondrej Gallo.

Tvrdí, že po skončení projektu nedostala nadácia žiadnu správu o výsledkoch projektu. Bránik mal predložiť správu do konca januára 2017, ale nestalo sa. Keďže známy bloger nereagoval nadácia začala vymáhať peniaze prostredníctvom súdu.

Pochybenia priznal

Denníku SME Bránik povedal, že o súdnom konaní ani predžalobnej výzve až doteraz nevedel, vysvetlil to tým, že pravdepodobne zanikli v množstve mailov, ktoré počas posledných mesiacov dostával. Pochybenia pri projekte priznal, tvrdí však, že urobil všetko, čo mohol.

V čase jeho prípravy sa všeobecne očakávala masová záplava krajiny migratmi, ku ktorej však nedošlo a projekt ostal 'visieť v lufte',“ vysvetľuje Bránik. Dodáva, že peniaze je pripravený vrátiť.

Pozrite si rozhovor so septembra s Radovanom Bránikom v HNtelevízii:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.