Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.12.2018, 00:00

Kuciaka zaujímal biznis Bonulu

Články Jána Kuciaka upozorňovali na dotácie či zákazky.

Kuciaka zaujímal biznis Bonulu
Zdroj: TASR – Lenka Krošláková

Zavraždený Ján Kuciak nepísal iba o Marianovi Kočnerovi, ale aj o podnikateľskej skupine bödörovcov. Riešil prepojenia známej SBS Bonul, ktorej šéfuje Miroslav Bödör na políciu a poukazoval na miliónové biznisy či možnú korupciu. Kuciak riešil aj tedre v rezortoch hospodárstva a pôdohospodárstva.


Pošta aj vinárstvo
O bödörovcoch napísal niekoľko kritických článkov. Upozornil napríklad na dotáciu 2,4 milióna, ktorú mali za ministra Smeru Jahnátka od Pôdohospodárskej platobnej agentúry získať firmy stojace za hotelom Zlatý Kľúčik, blízke práve týmto podnikateľom. Zavraždený novinár taktiež upozornil na lukratívny štátny biznis, na základe ktorého mal Bonul strážiť Slovenskú poštu za takmer 27 miliónov eur. Kurióznym sa stal aj ďalší prípad, na ktorý si Kuciak

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.