Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.12.2018, 00:00

Centrálne nákupy ušetrili milióny

Kontrolóri chvália ministerstvo zdravotníctva. Od roku 2017, keď robia revíziu výdavkov, ušetrili vyše 130 miliónov eur.

Rezort zdravotníctva má za sebou ekonomicky celkom úspešný rok. Vďaka centrálnemu obstarávaniu ušetril desiatky miliónov eur, čo potvrdzuje aj hodnotenie Najvyššieho kontrolného úradu. Napríklad pri nákupe 7 200 nemocničných lôžok sa podarilo ministerstvu podliezť pôvodne plánovanú cenu 28 miliónov eur až o osem miliónov. „NKÚ skonštatoval, že centrálne nákupy sú minimálne o 30 percent efektívnejšie, ako keď si realizovali nemocnice nákupy samostatne,“ vyhlásil Martin Smatana z Inštitútu zdravotnej politiky.

Od roku 2017, keď vstúpila do platnosti Revízia výdavkov v zdravotníctve, došlo podľa ministerstva k úsporám vo výške 135,6 milióna eur. „Tieto úspory sú bez očisten

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.