Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.12.2018, 11:50 Aktualizované dňa 16.12.2018 o 14:23

Kiska: Rád by som sa podieľal na zostavení novej a slušnej vlády. Za prezidenta kandidovať určite nebudem

Podľa prezidenta sa viacerí politici snažia jeho slová o vstupe do politiky zneužiť.

Kiska: Rád by som sa podieľal na zostavení novej a slušnej vlády. Za prezidenta kandidovať určite nebudem
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Prezident Andrej Kiska v relácii V politike na TA3 vyhlásil, že chce byť súčasťou novej politickej etapy.

"Rád by som sa podieľal na zostavení novej slušnej vlády," povedal prezident. Stále však neupresnil, či založí nový politický subjekt. Kiska viackrát zdôraznil, že sa chce šesť mesiacov plne venovať funkcii prezidenta.

​"To je mojou úlohou, všetci občania odo mňa očakávajú, že budem stále zvyšovať dôveru v prezidentský úrad, čo sa mi už do veľkej miery podarilo a je to vidieť aj na prieskumoch dôveryhodnosti," povedal prezident.

Šesť mesiacov je podľa prezidenta dlhým obdobím a prezident musí byť v prvom rade prezidentom. Za ten čas ho čaká veľa závažných rozhodnutí vrátane voľby ústavných sudcov, prijatie zahraničných návštev i jeho zahraničné pracovné cesty či prijímanie nových zákonov.

"Tých vecí je veľmi veľa, ktoré ako prezident musím riešiť, a to je mojou úlohou. Občania odo mňa právom očakávajú, že budem robiť dobre funkciu prezidenta ako takú, a to robiť budem," poznamenal Kiska.

Podľa neho sa viacerí politici snažia jeho slová o vstupe do politiky zneužiť. "Zneužívajú to veľakrát na obhajobu svojich vlastných zlyhaní. Keď nemá človek víziu, tak používa rôzne špekulácie," hovorí prezident.

Kiska dostal od moderátora otázku, čo hovorí na slová šéfa SaS, že v prípade založenia nového politické subjektu sa stane rozbíjačom pravice.

"Nebudem komentovať špekulácie. Teraz mám šesť mesiacov na naplnenie svojich úloh."

Kiska prezradil, že do 15. júna sa nedozvieme o jeho ďalšej politickej budúcnosti. Zdôraznil však, že v prezidentských voľbách už kandidovať určite nebude.

Pozrite si vyjadrenie Abdreja Kisku, že už nebude kandidovať za prezidenta:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.