Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2018, 15:15

Verím, že Slovensko negatívny rekord v eurovoľbách nezopakuje, vyhlásil Pellegrini

Premiér poukázal na to, že nezáujem o eurovoľby je paradoxom vzhľadom na proeurópske vnímanie Slovákov.

Verím, že Slovensko negatívny rekord v eurovoľbách nezopakuje, vyhlásil Pellegrini
Zdroj: TASR

Slováci majú svoj názor a vždy bude lepšie, ak ho vyjadria vo voľbách ako len tak niekde v debate so susedom. Je o tom presvedčený predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD), ktorý preto verí, že účasť Slovákov v budúcoročných voľbách do Európskeho parlamentu bude vyššia, ako to bolo pred piatimi rokmi.

"Urobím všetko pre to, aby ten negatívny rekord, ktorý v tomto ohľade Slovensko zaznamenalo, sa nezopakoval," zdôraznil premiér v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Pellegrini poukázal na to, že nezáujem o eurovoľby je paradoxom vzhľadom na proeurópske vnímanie Slovákov. Myslí si preto, že je potrebné najmä zintenzívniť komunikáciu. "Budeme viac chodiť do regiónov a hovoriť o tom, čo znamená pre Slovensko fakt, že je súčasťou Európskej únie, aký zásadný a z väčšej časti veľmi pozitívny dosah má členstvo v tomto elitnom klube," upozornil.

"Musíme hovoriť aj o úplne jednoduchých a zrozumiteľných veciach, ktoré to potvrdzujú, ako je napríklad zrušenie roamingu," dodal.

Vyzval aj na to, aby sa v politickej kampani nezneužíval Brusel ako lacná výhovorka domácich nezdarov. Naopak, je podľa neho najmä mladým potrebné zdôrazniť, aké možnosti vďaka členstvu v európskej rodine majú, na rozdiel od generácie ich rodičov, ktorí o tom mohli len snívať.

Uistil, že i on sám bude v kampani propagujúcej význam účasti v eurovoľbách veľmi aktívny.

"Verím, že sa nám opäť podarí, ako to bolo pri návšteve francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, aj pri plánovanej návšteve nemeckej kancelárky Angely Merkelovej na začiatku februára ísť medzi ľudí a poskytnúť im jej pohľad na to, čo sa deje v Európe," povedal v tejto súvislosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.