Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2018, 11:46

Mistrík si ako prezidentský kandidát získal našu dôveru, tvrdí Beblavý

Demokratické opozičné strany Miroslav Beblavý vyzval, aby "nemnožili" kandidátov na prezidentov.

Mistrík si ako prezidentský kandidát získal našu dôveru, tvrdí Beblavý
Zdroj: Archív HN

Charakternosť a priamosť. To sú hodnoty, ktoré mimoparlamentnú stranu Spolu - občianska demokracia vedú k vyjadreniu sympatií voči prezidentskému kandidátovi Robertovi Mistríkovi.

"Je to charakterný človek, ktorý jasne vidí miesto Slovenska v Európskej únii a svoju kandidatúru neberie len ako predkolo parlamentných volieb. Našu dôveru si získal práve tým, že má v nich (vo voľbách, pozn. red) úprimný a jediný záujem - stať sa prezidentom," uviedol v tejto súvislosti predseda strany Miroslav Beblavý.

Demokratické opozičné strany zároveň vyzval, aby "nemnožili" kandidátov na prezidentov, ale sa radšej dohodli na jednom silnom kandidátovi, ktorý bude mať reálnu šancu prezidentské voľby vyhrať.

Prezidentské voľby budú na jar 2019. Termín vyhlasuje predseda Národnej rady SR. Právo voliť slovenského prezidenta má plnoletý občan SR. Voľba je dvojkolová.

Znamená to, že ak v prvom kole volieb nezíska ani jeden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, do 14 dní sa uskutoční druhé kolo, na ktorom sa zúčastnia dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.