Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2018, 23:06

Pellegrini na HNClube: Kandidát na prezidenta nemusí byť zo Smeru

Peter Pellegrini na akcii Hospodárskych novín hovoril aj o pláne B pre Višňové, ale aj o tom, či strana postaví ako prezidentského kandidáta Miroslava Lajčáka.

Na Slovensku potrebujeme cudzincov ako pracovnú silu
Až 500-tisíc ľudí zo Slovenska odíde, ale len 300-tisíc príde ako pracovná sila zo zahraničia. To je naša bilancia na najbližšie obdobie. Podľa predsedu vlády Petra Pellegriniho bol krok k riadenej migrácii správny. „To najhoršie, čo môžeme počuť, je, že firma odmietla zákazku, lebo nemá ľudí.“ Podľa premiéra sa to naozaj u nás deje. Pellegrini chce návrh o riadenej migrácii posunúť ešte ďalej. „Mali by sme hovoriť o tom, aby sem prišli rodiny, napríklad Ukrajinec s manželkou, tí sa ľahšie integrujú,“ tvrdí. Podľa premiéra sú robotníci zo zahraničia zoskupení v ubytovniach, a to môže spôsobiť väčší problém, ako keby tu boli celé rodiny.


Tunel Višňové – vláda má plán B
„Pracujeme na špeciálnej alternatíve s Bruselom. Buď formou urýchlenej transparentnej súťaže na výber novej firmy. Nemôže to byť tak, že ich vykopneme a potom budeme dva roky čakať,“ tvrdí premiér. Podľa neho firma, ktorá stavia tunel Višňové, nenapreduje. Základný ka

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.