Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2018, 00:00

Macronovi zasadili úder už aj teroristi

Nespokojnosť s politikou francúzskeho prezidenta Macrona sa môže skončiť až pokusom o jeho odvolanie.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron
Zdroj: TASR/P. Neubauer

Francúzsko sa musí okrem masívnej nespokojnosti občanov s politikou v Elyzejskom paláci vyrovnať aj s teroristickou hrozbou. Štrasburské vianočné trhy si totiž vzal na mušku ozbrojený útočník s prepojeniami na radikálov. Vygradovaná spoločenská atmosféra môže okrem iného stáť kreslo aj hlavu Elyzejského paláca Emmanuela Macrona. HN prinášajú najhlavnejšie body o bezpečnostnej situácii vo Francúzsku.1. Streľba na trhoch
Frekventované námestie v alsaskej metropole Place Kleber sa v utorok večer stalo centrom útoku 29-ročného Chekatta Cherifa. Ten v utorok pred ôsmou začal strieľať po návštevníkoch trhov. Streľba si vyžiadala troch mŕtvych a 12 zranených.

Medzi ôsmou a deviatou sa útočník dostal do otvorenej streľby s mužmi zákona. Strelec sa presunul aj na populárnu ulicu Rue des Orfevres. Cherif sa dokonca dostal do potýčky s jedným z hliadkujúcich vojakov, ktorý mu mal zraniť ľavú ruku. Strelec nakoniec z miesta činu unikol na sedadle taxíka.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.