Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.12.2018, 17:33

"Predtým boli v katastrofálnom stave." Prvé zrekonštruované izby za štátne má STU

Práce na študentskom domove Mladá garda stáli zatiaľ 600-tisíc.

Paulína a Natália sú prváčky na bratislavskej STU, už dva mesiace bývajú na jednej z prvých zrekonštruovaných izieb študentského domova Mladá garda. Univerzita práve tam preinvestovala prvé peniaze od vlády a dokončila jednu chodbu internátu.

„Predtým boli tie izby v katastrofálnom stave, ja som bola na internáte aj na strednej škole a tam sme mali ubytovanie krajšie,“ tvrdí Natália, ktorá spomína najmä na zničený nábytok a pleseň v kúpeľni. Rovnako sa z novej izby teší aj jej spolubývajúca. „Máme nový nábytok a podlahu, je tu čistejšie,“ pochvaľuje si Paulína. Budova Mladej gardy bola postavená v roku 1954, odvtedy izby nerekonštruovali, iba opravovali. Slovenská technická univerzita na túto časť prerábky minula 600-tisíc eur.

Najskôr z vlastného

Univerzita začala s postupnou rekonštrukciou pred ôsmimi rokmi, z vlastného rozpočtu vyčlenila 2,4 milióna eur. Minuli ich na fasádu, nové okná a strechu. „Z našich

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.