Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.12.2018, 16:28

Falošný lekár mal vedome šíriť vírus HIV

Aj napriek povinnosti informovať o víruse HIV osoby, s ktorými mal sexuálny styk, tak neurobil.

Polícia Slovenskej republiky
Zdroj: TASR

Obvinený Ivan Biháry z okresu Pezinok mal vedome rozširovať vírus HIV. Za zločin ohrozovania vírusom ľudskej imunodeficiencie mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. V júli tohto roka bol obvinený aj v prípade ohrozovania života a zdravia v zariadení pre seniorov na Heydukovej ulici v Bratislave. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

"Obvinený mal od roku 2016 až do mesiaca júl 2018 kontaktovať prostredníctvom internetového portálu rôzne osoby s cieľom sexuálneho styku za finančnú odplatu, pričom s týmito osobami následne vykonal na viacerých miestach v rámci Bratislavského kraja nechránený sexuálny styk," ozrejmil hovorca.

Aj napriek povinnosti informovať o víruse HIV osoby, s ktorými mal sexuálny styk, tak neurobil. "Týmto konaním ich úmyselne vydal do nebezpečenstva nákazy vírusom ľudskej imunodeficiencie," doplnil Szeiff.

Zároveň čelí 51-ročný Biháry spolu s 18-ročnou Vanessou P. z okresu Malacky aj obvineniu zo zločinu poškodenia zdravia. V zariadení pre seniorov v Bratislave na Heydukovej ulici mali podávať rôzne lieky a liečivá jeho klientom, pričom nemali na takéto úkony odbornú spôsobilosť.

Vyšetrovateľ kriminálnej polície po zaistení dostatočných dôkazov preto v júli 2018 vzniesol obvinenie voči obom osobám.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.