Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2018, 00:00

Je to taktika a kalkul. Vyšetrovateľ musí počítať s tým, že Kočner klame, tvrdí odborníčka

Pozrite si rozhovor s rektorkou Akadémie Policajného zboru Luciou Kurilovskou.

Najbližším krokom vyšetrovateľa v prípade podnikateľa Mariana Kočnera môže byť samotná obžaloba. Tvrdí to rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia  Kurilovská v rozhovore pre HNtelevíziu.

Podľa nej je veľký predpoklad, že vyšetrovateľ tento návrh podá.

Kočner v týchto dňoch dostal spis na preštudovanie a vyšetrovanie sa blíži ku koncu. "Obvinený má počas celého prípravného konania právo na to, aby si študoval spis."

Kontroverzný podnikateľ, ktorý je vo väzbe kvôli falšovaniu zmeniek televízie Markíza, v posledných dňoch "zaujal" tým, keď povedal, že ho zavraždený právnik Ernest Valko v zmenkách v minulosti obhajoval. Predtým, ale tvrdil, že ho Valko neobhajoval. Podľa Kurilovskej je to taktika a kalkul.

"Zo strany obvineného je to určitá taktika a kalkul. Tým, že má právo študovať spis počas prípravného konania, tak vidí aké boli získané dôkazy, môže si voliť taktiku svojho obhajovania. Keď sa jeho výpovede rôznia tak nepredpokladám, že zrazu si spomenul, alebo sa mu vybavilo v pamäti niečo. Je to taktika," tvrdí odborníčka. Podľa Kurilovskej vyšetrovatel musí pracovať so svojimi verziami, bez ohľadu na to, čo hovorí obvinený.

"Vychádzame z tézy, že obvinený môže klamať, môže uvádzať rôzne skutočnosti, ktoré môžu byť mätúce a môžu priviesť vyšetrovateľov do slepej uličky."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.