Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.12.2018, 08:34

Cestári upozorňujú na poľadovicu, sneh aj hmlu

Poľadovica sa podľa cestárov tvorí na ceste II/510 Horné Janíky a na cestách III. triedy v okolí Piešťan.

Cestári upozorňujú na poľadovicu, sneh aj hmlu
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Všetky sledované úseky diaľnic, rýchlostných komunikácií, horských priechodov a ciest na Slovensku sú momentálne zjazdné.

Vodiči by si však mali dávať pozor na tvorbu poľadovice, silné sneženie a hmlu. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.

Poľadovica sa podľa cestárov tvorí na ceste II/510 Horné Janíky a na cestách III. triedy v okolí Piešťan.

Hmla s dohľadnosťou do 50 m je hlásená na diaľnici D1 v okolí Švábovskej Stráne. Znížená viditeľnosť do 100 metrov pre silné sneženie je na diaľnici D3 v okolí lokalít Svrčinovec, Čierne-Polesie a Skalité.

Na ceste I/18 v úseku Motorest Branisko - Malý Šariš je nutné použiť snehové reťaze pre vozidla nad desať metrov. 

Pre vozidlá nad desať metrov sú po celú zimnú sezónu uzavreté horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), Veľké Pole (cesta II/512 Oslany - Cerová), Šútovce (cesta III/1774). Horský priechod Skýcov (II/511) je uzavretý pre vozidlá nad 3,5 tony.

Cesty II/549 v úseku Úhorná - Úhornianske sedlo - Krásnohorské Podhradie, v úseku Hrabušická Píla - Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576) sú uzavreté pre všetku dopravu. Cesty sú v zime neudržiavané.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.