Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.12.2018, 00:00

„Všeobecke“ hrozí pre spor s lekármi pokuta

Zmluvu so štátnou poisťovňou nemá od začiatku decembra približne tisíc ambulantných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

Nebudú zmluvy, bude pokuta. Ak Všeobecná zdravotná poisťovňa a Zväz ambulantných poskytovateľov nevyriešia spor o zmluvy, hrozí, že VšZP nebude mať zabezpečenú verejnú minimálnu sieť poskytovateľov vo všetkých špecializačných odboroch tak, ako jej to prikazuje zákon.

„Vieme, že v Trenčianskom kraji je problém s oftalmológmi, neurológmi. Najmä špecialisti sú problém,“ uviedla riaditeľka zväzu Zuzana Dolinková.

Preto požiadali Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, aby súčasný stav skontroloval a vyvodil následky.

Hovorkyňa úradu Andrea Pivarčiová prebiehajúcu kontrolu potvrdila, informovať o nej však môže až po ukončení.

„Ak úrad zistí nedostatky v činnosti zdravotnej poisťovne, môže podľa závažnosti, miery zavinenia a povahy zistených nedostatkov uložiť zdravotnej poisťovni sankcie alebo pokutu vo výške 3 319 až 165 969 eur,“ skonštatovala.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.