Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.12.2018, 00:00

„Všeobecke“ hrozí pre spor s lekármi pokuta

Zmluvu so štátnou poisťovňou nemá od začiatku decembra približne tisíc ambulantných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

Nebudú zmluvy, bude pokuta. Ak Všeobecná zdravotná poisťovňa a Zväz ambulantných poskytovateľov nevyriešia spor o zmluvy, hrozí, že VšZP nebude mať zabezpečenú verejnú minimálnu sieť poskytovateľov vo všetkých špecializačných odboroch tak, ako jej to prikazuje zákon.

„Vieme, že v Trenčianskom kraji je problém s oftalmológmi, neurológmi. Najmä špecialisti sú problém,“ uviedla riaditeľka zväzu Zuzana Dolinková.

Preto požiadali Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, aby súčasný stav skontroloval a vyvodil následky.

Hovorkyňa úradu Andrea Pivarčiová prebiehajúcu kontrolu potvrdila, informovať o nej však môže až po ukončení.

„Ak úrad zistí nedostatky v činnosti zdravotnej poisťovne, môže podľa závažnosti, miery zavinenia a povahy zistených nedostatkov uložiť zdravotnej poisťovni sankcie alebo pokutu vo výške 3 319 až 165 969 eur,“ skonštatovala.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.