Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.12.2018, 11:42

Rekonštrukcia Bratislavského hradu pokračuje, stáť bude viac ako 16 miliónov eur

  • Rekonštruovať sa bude budova na Severných hradbách, plochy severnej terasy, budova pri Mikulášskej bráne, Žigmundova brána, Spodná východná terasa, Bastión Leopoldovej brány.
  • Rozhodovala cena, použila sa elektronická aukcia. Zmluvu uzatvorili 26. novembra.
  • Pôvodne predpokladaná cena bez DPH bola 13,9 milióna eur.
Bratislavský hrad
Zdroj: TASR/M. Svítok

Bratislavský hrad ďalej rekonštruujú. Stavebné práce na objektoch v areáli hradu majú stáť takmer 13,5 milióna bez DPH (16,1 milióna s DPH). Pôvodne predpokladaná cena bez DPH bola 13,9 milióna eur.

Do súťaže prišlo šesť ponúk. Zákazku dostali firmy VHS-PS, VW WACHAL, Trade FIDES.

Cena bola rozhodujúca

Rozhodovala cena, použila sa elektronická aukcia. Zmluvu uzatvorili 26. novembra. Vyplýva to z oznámenia o výsledku verejného obstarávania zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

"Predmetom zákazky sú stavebné práce pri rekonštrukcii objektov v areáli národnej kultúrnej pamiatky Bratislavský hrad v súlade so schváleným uznesením vlády SR zo dňa 17. 12. 2008," píše sa v oznámení.

Rekonštruovať sa bude budova na Severných hradbách, plochy severnej terasy, budova pri Mikulášskej bráne, Žigmundova brána, Spodná východná terasa, Bastión Leopoldovej brány. Obnoviť sa má Leopoldovo nádvorie a rekonštrukciou prejde aj fasáda budovy na Západnej terase.

Hrad čaká renovácia

Na hrade sa bude búrať, obnovovať historické murivá, demontovať, robiť výkopy, nosné konštrukcie, domurovky, strešný plášť, povrchové úpravy fasád, stien a stropov, izolácie, podlahy, kamenné či zámočnícke prvky, ale aj umeleckoremeselné a reštaurátorské práce.

Budú sa tiež robiť práce súvisiace s prípojkami a prípadnými prekládkami, pôjde napríklad o prípojku vody, areálové osvetlenie či telekomunikačné rozvody. Tiež sa bude robiť vzduchotechnika, vykurovanie, voda či bezpečnostné systémy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.