Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.12.2018, 00:00

Slováci sú aktívni, potrebujú však nakopnúť

Sociálne inovácie sú podľa programovej riaditeľky nadácie Pontis Martiny Kolesárovej budúcnosťou krajiny. Ako povedala v rozhovore, musia to byť totiž občania, ktorí prídu s riešeniami na konkrétne problémy.

Slováci sú aktívni, potrebujú však nakopnúť
Zdroj: Pontis

O inováciách sa hovorí veľa, no často nie v spojení so sociálnou oblasťou. Čo sú sociálne inovácie?

Je to nový prístup k riešeniu nejakého spoločenského, sociálneho problému. Definícia Svetového ekonomického fóra hovorí o tom, že ide o inovatívne, udržateľné a biznisovo orientované prístupy, ktoré vedú k pozitívnym sociálnym a environmentálnym zmenám.

Na Slovensku najvýznamnejšie a najlepšie inovácie vznikajú v oblastiach, ktoré sú najproblematickejšie, napríklad v riešení rómskej otázky. Záber je však široký. Môže to byť inovácia, ktorá je určená pre daný región, ale môže to byť aj taká, ktorá je konkurencieschopná aj medzinárodne. Napríklad spomínané inovácie v rómskej otázke sú konkurencieschopné aj medzinárodne. Máme riešenia, ktoré preberajú aj v iných krajiná

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.