Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.12.2018, 00:00

Kedy môžete poslať firmu do konkurzu

V prípade, ak je firma predlžená, teda má väčšie záväzky ako majetok, má konateľ v eseročke povinnosť podať návrh na konkurz na vlastnú spoločnosť.

Kedy môžete poslať firmu do konkurzu
Zdroj: Dreamstime

Ak vám dodávatelia neuhradia faktúry, máte možnosti, ako sa proti tomu brániť. Jednou z nich je podať návrh na konkurz.

Predstavte si situáciu, že vlastníte firmu. Prijímate objednávky, platíte faktúry, snažíte sa poskytnúť svojim zákazníkom kvalitné služby a dúfate, že sa k vám budú opätovne vracať. Jeden obchodný partner, ktorému ste poskytli službu, však nezaplatil a faktúra je po dátume splatnosti už niekoľko týždňov. V prípade, že ide o malú sumu, nemalo by nesplatenie faktúry spôsobiť firme závažné problémy. V praxi sa však často stáva, že kvôli neuhradenej faktúre za poskytnutie služby, na ktorú firma vynaložila množstvo prostriedkov, hrozí podnikateľovi takzvaná druhotná platobná neschopnosť. To znamená, že sa dostáva do omeškania so svojou platbou iba z dôvodu, že nedostal finančné prostriedky od svojich zákazníkov. Niekoľko ne

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.