Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.12.2018, 10:01

Kočner klamal o Ernestovi Valkovi. Buď súdu, alebo polícii

Raz tvrdil, že s Valkom spolupracoval a zabezpečoval mu sporné zmenky. V inom prípade zase vypovedal, že s advokátom nikdy nespolupracoval.

Kontroverzný podnikateľ Marian Kočner klamal o jeho spolupráci s nebohým advokátom Ernestom Valkom. A to buď súdu v roku 2017 alebo polícii v roku 2011. Informujú o tom Aktuality.sk.

Minulý rok na súdnom pojednávaní v kauze falšovania zmeniek Kočner vypovedal, že vyriešenie sporu medzi Gamatexom a Markízou zmenkami mu odporučil samotný Valko.

​Ten mal podľa Kočnerovej výpovede údajný podpis zmeniek v roku 2000 zorganizovať a samotné zmenky následne doručiť Kočnerovi. Kočner vtedy na súde potvrdil, že ho zastupovala Valkova advokátska spoločnosť. 

Toto tvrdenie je podľa mediálneho zástupcu Markízy Petra Papaneka nedôveryhodné, nakoľko bol Valko v tom čase podpredsedom Rady Slovenskej republiky pre rozhlasové a televízne vysielanie, ktorá práve spor okolo Markízy prejednávala.

V roku 2011 počas vyšetrovania Valkovej vraždy už Kočner vypovedal inak. „Čo sa týka toho vyjadrenia ohľadne licencie, my, ako Gamatex, sme sa ho spýtali, ako to je s licenciou, povedal, že vzhľadom na to, že je členom licenčnej rady, nie je vhodné, aby sa k tomu vyjadroval a ani sa nevyjadril, žiadnu odpoveď sme od neho nedostali,“ povedal vtedy Kočner s tým, že Valko ani jeho kancelária ho nikdy v žiadnom spore nezasatupovali. 

​Televízia Markíza sa dnes súdi s Kočnerom a bývalým riaditeľom televízie Pavlom Ruskom. Podľa nej, sú zmenky, ktoré v roku 2000 podpísali Kočner s Ruskom falošné. Zmenky mali slúžiť na urovnanie sporu známeho ako kauza Gamatex.

Kočner sa na konci 90-tych rokov pokúšal cez spoločnosť Gamatex prevziať televíziu Markíza. Tá spor napokon vyriešila tak, že celú firmu Gamatex odkúpila za 80 miliónov korún.

Kočner s Ruskom sa vtedy však mali dohodnúť na zaplatení ďalších 500 miliónov vtedajších korún za licenciu, tie mali byť ručené spornými zmenkami. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.