Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.12.2018, 20:03

Bašternák sa zbavuje majetku, zostal mu len byt, v ktorom býva Fico

Ladislav Bašternák svoje nehnuteľnosti daroval rodine a blízkym. 

Bytový komplex Bonaparte sa stal symbolom spojenia Bašternáka a špičiek Smeru. Investorom stavby bola firma REAL FORUM INVEST, s. r. o., ktorej spoločníkom bol v rokoch 2009 až 2013 Ladislav Bašternák. Bývanie v komplexe si prenajíma aj expremiér Robert Fico. Opozícia ho opakovane vyzvala, aby sa z komplexu vysťahoval. Pred Bonaparte sa v roku 2016 konali verejné protesty, na ktorých sa zúčastnili tisíce ľudí aj politici. Komplex sa nachádza na Radvanskej ulici v Bratislave. Medzi ďalšími významnými osobnosťami, ktoré vlastnia priestory v Bonaparte, je aj bývalý minister financií Ján Počiatek.
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Podnikateľ Ladislav Bašternák sa za posledný mesiac zbavil takmer všetkých bytov a domov.

Od konca novembra už nevlastní žiadnu nehnuteľnosť v Bratislave okrem bytu v komplexe Bonaparte, v ktorom býva  expremiér Robert Fico.  

Informáciu priniesla RTVS.

Bašternák svoje nehnuteľnosti daroval rodine a blízkym. 

Ladislavovi Bašternákovi vymeral súd začiatkom novembra trest päť rokov nepodmienečne a tiež päťročný zákaz vystupovať v riadiacich orgánoch zahraničných či domácich firiem. Jeho obhajca sa voči rozsudku na mieste odvolal.

Bašternák sa previnil uplatnením neoprávnenej vratky DPH voči svojej spoločnosti BL 202 vo výške takmer dva milióny eur.

Zvyčajná sadzba za takýto prečin je sedem až 12 rokov, Bašternák sa však k činu sám priznal a oľutoval ho s tým, že škodu preplatil, preto mu bol udelený nižší trest.

Prokutátor žiadal aj prepadnutie majetku Bašternáka. K zaisteniu majetku však nedošlo. 

V HNtelevízii si pozrite archívny rozhovor s rektorkou Akadémie Policajného zboru Luciou Kurilovskou:

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.