Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.12.2018, 11:39

Fico: Kiska je prázdna bublina, ktorá nadáva na vlastný štát, potrebujeme prezidenta, ktorého budú prijímať vo svete

Robert Fico tvrdí, že ak Smer vyhrá voľby v roku 2020, tak bude viesť delegáciu, ktorá bude rokovať o zostavovaní vlády.

Fico: Kiska je prázdna bublina, ktorá nadáva na vlastný štát, potrebujeme prezidenta, ktorého budú prijímať vo svete
Zdroj: TASR

Predseda koaličnej strany Smer-SD Robert Fico privítal, že vláda prijala uznesenie o Marrákeši. "Dohoda je pre Slovensko nebezpečná a zlá. Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák prejavil iný názor, bol presvedčený, že pakt má inú kvalitu, ako sme sa domnievali my. Nakoniec sa však stalo to, čo sme chceli, Marrákeš je odmietnutý a minister zostáva," povedal Fico v relácii TA3 V politike.  

"Miroslav Lajčák nám z ústavnoprávneho hľadiska trochu pomotal hlavy so svojou demisiou," uviedol expremiér. Lajčák podľa neho nemôže ísť do Marrákešu, pretože vláda rozhoduje kam minister pôjde.

Predseda Smeru sa vyjadril aj k tomu, či by do Marrákešu mal ísť prezident Andrej Kiska. "Prezident našťastie nemá žiadne výkonné právomoci, ak by ich mal, tak by už na Slovensko navozil tisícky migrantov. Bol by som rád, keby si tieto partizánske akcie prezident odpustil,"  tvrdí Fico. 

Bývalý predseda vlády vyhlásil, že jeho meno v súvislosti s kreslom šéfa diplomacie nebolo témou. "Chceme vyhrať voľby a byť pri zostavovaní vlády. Nič iné ma teraz nezaujíma. Na jar som dal bokom všetky svoje osobné ambície," dodal.  

"Ak Smer vyhrá voľby v roku 2020, tak budem ako predseda strany viesť delegáciu, ktorá bude rokovať o zostavovaní vlády," uviedol Fico. Podľa neho to však nutne neznamená, že bude v novej vláde premiérom.

"S prezidentským kandidátom otáľame, lebo vnímame, čo sa tu deje. Niektorí ľudia tu majú ochranu. Kiska môže prijať v paláci od kozy po bizóna či mamuta a nič sa nestane," hovorí Fico s tým, že Smer má už o kandidátovi jasno. "Bude to známy kandidát, ktorý nebude potrebovať kampaň," dodal.

Kiska je podľa neho prázdna bublina, ktorá nadáva na vlastný štát. "Potrebujeme iného prezidenta, ktorého budú prijímať vo svete," uzavrel Robert Fico.   

O prezidentskom kandidátovi hovoril Robert Fico v sobotu na sneme Smeru v Trenčíne: 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.