Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.12.2018, 09:30

Developer chce uzavrieť Mlynské Nivy. Vallo to nevylučuje

Kompletné uzavretie ulice by mohlo zrýchliť rekonštrukčné práce.

Developer chce uzavrieť Mlynské Nivy. Vallo to nevylučuje
Zdroj: TASR

Celková uzávera rekonštruovaného úseku ulice Mlynské nivy v Bratislave sa podľa developera HB Reavis javí ako najlepšie možné riešenie, čo podľa neho potvrdzujú aj odborníci.

Investor uviedol, že s prácami na ulici by sa tak mohlo postupovať efektívnejšie, ulica by bola zrekonštruovaná za kratší čas a verejnosť by sa vyhla neustálym zmenám v organizácii dopravy. V minulosti však tvrdil, že k celkovej uzávere ulice nedôjde.

Doprava na  Nivách po začiatku rekonštrukcie začala kolabovať:

Na Mlynských nivách začala v máji spoločnosť HB Reavis s celkovou rekonštrukciou ulice v blízkosti novej autobusovej stanice, ktorú taktiež stavia.

Obnova časti ulice je rozdelená na viacero fáz a HB Reavis ju realizuje na vlastné náklady. Nový bulvár má byť k dispozícii pre obyvateľov i návštevníkov Bratislavy na jeseň 2019. Hoci pri spustení prác investor deklaroval, že k celkovej uzávere ulice nedôjde, po pár mesiacoch to už vidí inak.

"Ulica Mlynské nivy bola takmer štyri desiatky rokov nepovšimnutá a dnes je v takmer havarijnom stave. Na ulici robíme už vyše sedem mesiacov, pod cestou sú mnohé prekvapenia.

Tie vyplývajú z technických plánov infraštruktúry, ktoré, ako sme zistili, nezodpovedajú realite. Aj tieto veci môžu spôsobiť potenciálne predĺženie prác o niekoľko mesiacov," vysvetlil Jakub Gossányi z HB Reavis.

Developer oceňuje konštruktívny prístup nového vedenia mesta a otvorenie diskusie na túto tému. "Aby sme mohli splniť záväzok mestu doručiť plne zrekonštruovanú ulicu, celková uzávera v danom úseku sa javí ako najlepšie možné riešenie aj podľa odborníkov. Máme pripravené obchádzkové trasy a značenia, ako pre peších, tak aj pre automobilovú dopravu a MHD," deklaruje Gossányi.

Projekt bol podľa jeho slov preštudovaný a analyzovaný so všetkými dotknutými odbornými subjektmi, ktoré sú súčasťou komisie a sledujú priebeh rekonštrukcie ulice.

Výsledkom obnovy má byť podľa developera dôkladné revitalizovanie celej oblasti s kompletne obnovenou dopravnou a technickou infraštruktúrou nad aj pod jej povrchom.

Nový primátor Bratislavy Matúš Vallo upozornil, že hlavné mesto čakajú v novom roku veľké dopravné obmedzenia. Problémom pre dopravu má byť spustenie prvej etapy prestavby mimoúrovňovej križovatky Prievoz pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7.

Taktiež aj požiadavka, aby bol na niekoľko mesiacov uzavretý bulvár Mlynské nivy. "Teraz robíme všetko preto, aby sme našli riešenie, ako to v zdraví prežiť," povedal.

Ako tvrdí, mesto nepodpíše nič, čo by prekvapilo Bratislavčanov. "Všetci budú musieť počkať, chcem si byť istý, že máme riešenia a že budú Bratislavčania vedieť v dostatočnom predstihu, čo sa chystá," skonštatoval Vallo.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.