Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.12.2018, 09:45 Aktualizované dňa 08.12.2018 o 11:52

Fico kritizoval médiá, opozíciu aj prezidenta. Publikum na sneme mu tlieskalo

Šéf Smeru avizoval, že sa zasadia o právo na odpoveď pre politikov.

Fico kritizoval médiá, opozíciu aj prezidenta. Publikum na sneme mu tlieskalo
Zdroj: HN/ Pavol Funtál

Slávnostný snem vládneho Smeru v Trenčíne otváral svojim príhovorom predseda strany Robert Fico. Ten vo svojom takmer hodinovom prejave nešetril kritikou. Ušla sa opozícii, médiám aj prezidentovi Kiskovi.

​O prezidentovi hovoril s ohľadom na nadchádzajúce prezidentské voľby. Fico hneď na úvod svojho príhovoru povedal, že meno svojho kandidáta ešte nezverejnia.

"Nám taktika hovorí, buď trpezlivý, lebo ak by sme vytiahli meno, tak by sa stal predmetom mediálneho a opozičného lynču. Ja verím, že si vyberieme lepšieho prezidenta, ako máme teraz," povedal Fico a vyslúžil si potlesk. Podľa neho potrebujeme prezidenta, "ktorý má vlastný názor, ktorý nie je prázdna bublina."

Fico vo svojom prejave nezabudol ani na opozíciu, ktorá je podľa neho vyprahnutá. "Nikto nás nekritizuje za hospodársky rast, za dlh alebo nezamestnanosť. Rovnako nevidíme žiadne koncepčné materiály, ktoré by hovorili o nejakej koncepčnej zmene, že by to chcel niekto zvrtnúť doprava. Jediné, čo vidíme, je zázračné Sulíkovo kolečko, ktoré mu rozbil osemnásťročný študent," naznačil Fico chybu v Sulíkovom odvodovom bonuse.

Podľa šéfa Smeru nemá pravicový volič dnes dobrú alternatívu. "Viete, keby mali takého pravicového boha, ku ktorému by zhliadali, že toto je ten náš líder nový a to bude dobré, keby bol zvolený, tak by ten súboj vyzeral inak," hovorí Fico s tým, že podľa neho je pravica personálne vyprázdnená. 

"Ani médiá, ani ulica, ani mimovládne organizácie, ani klub štváčov okolo prezidenta nemôžu parlamentné voľby nahradiť. Prosím držme sa tohto princípu," povedal ďalej šéf Smeru, podľa ktorého je potrebné hovoriť o demokracii. 

Ďalšou z tém snemu a aj Ficovho prejavu boli avizované sociálne balíčky. Fico už prednedávnom hovoril o schvaľovaní balíka opatrení pre rodiny. Hovoril, že sa rozhoduje buď o predĺžení materskej alebo zvýšení rodičovského príspevku.

Delegáti by mohli otvoriť aj tému nového ministra financií, keďže súčasný šéf rezortu Peter Kažimír (Smer-SD) má byť od marca budúceho roka novým guvernérom Národnej banky Slovenska (NBS).

Ako možný Kažimírov nástupca na ministerstve sa spomína bývalý prezident finančnej správy František Imrecze či predseda parlamentného finančného výboru Ladislav Kamenický (Smer-SD).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.