Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.12.2018, 00:00

Kukan o Lajčákovi: Parlament aj vláda ho ponížili. Vo svete by vyzeral ako tajtrlík

Pozrite si rozhovor s europoslancom a bývalým ministrom zahraničných vecí Eduardom Kukanom v HNtelevízii.

Bývalý minister zahraničných vecí a dnes europoslanec Edurad Kukan v rozhovore pre HNtelevíziu povedal, že rozumie demisii, ktorú podal Miroslav Lajčák.

"Globálny pakt v OSN dojednávali 18 mesiacov a Lajčák mal nad záverečným verdiktom dozor. Ako by tam teraz šiel a povedal, že vláda, v ktorej je minister, s tým nesúhlasí. Rozumiem jeho demisii, lebo vo svete by ho považovali za tajtrtlíka," vysvetlil Kukan.

​Tvrdí, že Lajčáka na Slovensku ponížila Národná rada aj vláda a v jeho prípade by konal rovnako. "Myslím si, že urobil správne, že podal demisiu.

Kukan zároveň podotkol, že nerozumie, prečo tu demisiu stiahol. "Je to čudné. Účastníci tejto hry zjavne mali svoje záujmy. To, čo nasledovalo po demisii, tomu už nerozumiem." Kukan tvrdí, že zahraničie však jeho stiahnutie demisie prijalo s úľavou a pozitívne.

"On bol garantom smerovania slovenskej politiky voči zahraničiu a keby zrazu odišiel, tak by sa začali na nás pozerať, že na Slovensku musí byť niečo zlé," konštatuje Kukan.

Bývalý minister zahraničia hovorí v rozhovore aj o tom, či podľa neho bude Lajčák kandidovať za prezidenta a či Dankov proruský postoj je správny. 

Viac sa dozviete vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.