Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2018, 00:00

Kaliňák sa bránil v kauze únosu Vietnamca. Chce žalovať prezidenta Kisku

Kaliňák na tlačovke osočoval novinárov, vyzýval ich na ospravedlnenie osobám spomínaným v kauze a odmietol spoluprácu Slovenska na zavlečení podnikateľa Trinha Xuana Thanha do Vietnamu.

Kaliňák sa bránil v kauze únosu Vietnamca. Chce žalovať prezidenta Kisku
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Exminister vnútra Robert Kaliňák sa na pôde parlamentu vrátil ku kauze únosu vietnamského manažéra s tlačovkou nazvanou bodka za Vietnamcom. Podľa reakcií novinárov, ale aj po predostretí niektorých faktov sa zdá, že v kauze ešte nepadlo posledné slovo. Kaliňák na tlačovke osočoval novinárov, vyzýval ich na ospravedlnenie osobám spomínaným v kauze a odmietol spoluprácu Slovenska na zavlečení podnikateľa Trinha Xuana Thanha do Vietnamu. Vyhlásil tiež, že chystá žalobu na prezidenta Andreja Kisku. Podľa neho totiž prezident pred vplyvnými ľuďmi rozprával, že Kaliňák mal dostať od Vietnamcov ako úplatok za únos hotel.

„Vyšetrovanie preukázalo, že Slovenská republika v tom nebola zapojená,“ reagoval Kaliňák na nedávne zverejnené uznesenie vyšetrovania inšpekcie rezortu vnútra. Tá mala po vyšetrovaní odmietnuť prepojenie ministerstva vnútra na vedomé napomáhanie únosu. Prípad ešte naďalej prešet

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.