Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.12.2018, 18:11

V SIS sa dá zistiť, ako sa Gorila dostala von. Kočner ju nemohol získať legálne, hovorí odborník

  • O tom, že polícia našla v trezore Mariana Kočnera nahrávky z kauzy Gorila, sme sa rozprávali s bývalým policajným vyšetrovateľom Júliusom Šárayom.
  • Čo by sa muselo stať, aby boli nahrávky brané ako dôkaz?
  • A ako sa mohol takýto materiál dostať do Kočnerovho trezoru?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

Legálne možnosti, ako sa nahrávky z kauzy Gorila mohli dostať do trezora aktuálne väzobne stíhaného Mariana Kočnera, nie sú. "Jedine protiprávne," hovorí v rozhovore pre HNtelevíziu bývalý policajný vyšetrovateľ Július Šáray.

Spis a získaný materiál podliehajú režimu, na základe ktorého by malo byť dosledovateľné, kto a kedy so spisom narábal.

"Nemal by byť problém v takej ustanovizni, akou je tajná služba, dosledovať, kto mal v ktorom čase ten spis. Eventuálne zúžiť ten okruh osôb, ktorým sa mohlo stať, že im unikla časť spisu alebo dokonca nejaká nahrávka," hovorí Šáray.

Za podstatné bývalý vyšetrovateľ označil, že na režim dozerá sudca, ktorý vydal pokyn na vyhotovenie nahrávky a dozerá aj na to, ako je so spisom narábané.

Známe je, že spis nebol skartovaný aj napriek tomu, že na to bol vydaný pokyn. "Čiže ja vidím tuto problém v tom, že ako a kto narábal s tým spisom a s vecami získanými," tvrdí Šáray.

Viac sa dozviete vo videu vyššie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.